Підвищення облікової ставки до 14,5% у січні підтримали 7 членів КМП
Ще троє членів КМП висловилися за підвищення облікової ставки до 14% у січні, а один – до 15%.
Члени Комітету з монетарної політики Національного банку України (КМП) обговорили основні чинники та ймовірну тривалість поточного цінового сплеску, а також параметри процентної політики та заходів з підтримання стійкості валютного ринку, необхідні для збереження під контролем очікувань та повернення інфляції на траєкторію стійкого зниження до цілі 5%, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку.
Зазначається, що підвищення облікової ставки до 14,5% підтримали семеро з 11 членів КМП. Вони зазначили, що за поточних умов для підтримання стійкості валютного ринку, збереження інфляційних очікувань під контролем та розвороту інфляційного тренду на траєкторію сталого зниження до цілі відчутне посилення процентної політики є необхідним.
Вони погодилися, що підвищення облікової ставки на 1 в. п. підтримає реальну дохідність строкових гривневих депозитів, а також стане чітким сигналом для економічних агентів, що НБУ готовий діяти рішуче, щоб стримати інфляційний тиск.
Троє членів КМП висловилися за підвищення облікової ставки до 14% у січні. На їхню думку, НБУ варто обмежитися підвищенням облікової ставки на 0,5 в. п. з огляду на сповільнення економіки та переважно тимчасову природу поточного інфляційного сплеску.
Як зазначили ці члени КМП, підвищення облікової ставки як інструменту стримування інфляції наразі має передусім сигнальний ефект й кроку в 0,5 в. п. для цього буде достатньо. Це рішення дасть змогу підтримувати рівень реальної облікової ставки в додатній площині в наступні місяці, водночас матиме мінімальний вплив на кредитування.
Один член КМП висловився за підвищення облікової ставки до 15% у січні. Він акцентував на ризиках тривалішого закріплення інфляції на двознаковому рівні, розбалансування очікувань та втрати привабливості гривневих інструментів, що загрожують відповідними наслідками для валютного ринку та цінової динаміки.
На його думку, ураховуючи поточну динаміку вкладень у гривневі інструменти для заощаджень і значний попит на валюту, НБУ варто рішучими кроками підтримати привабливість гривневих активів.
Члени КМП припускають подальше посилення процентної політики в найближчі місяці для забезпечення належної привабливості гривневих активів, утримання інфляційних очікувань під контролем і повернення інфляції на траєкторію стійкого сповільнення.
Читайте також: SMART гаджети, які спрощують життя: технології для тих, хто цінує кожну хвилину
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що зростання економіки України пришвидшиться до 3,6% у 2025 році.
Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:
Підписатися