Після журналістського розслідування про нерухомість заступника начальника Київської облпрокуратури та його дружини, судді Госпсуду Київщини, детективи проводять інформаційно-аналітичну роботу.
Riviera Zoloche / zoloche.ua
Після журналістського розслідування про майно родини заступника начальника Київської обласної прокуратури Ігоря Грабця та судді Господарського суду Київської області Світлани Грабець, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) проводить перевірку інформації, про що повідомило у відповіді на запит журналістів. Проце пише hromadske , передають Dengi.ua.
"Станом на момент надходження звернення в Національному бюро здійснюється інформаційно-аналітична робота з метою перевірки інформації, викладеної в зазначеному журналістському розслідуванні", – йдеться у відповіді НАБУ.
Водночас повідомляють, що надання решти запитуваної журналістами інформації не є можливим з огляду на ч. 1 ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України (відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим).
Читайте також: Гучна справа: журналісти показали недобудований палац Комарницького
Видання нагадує, що наприкінці жовтня опублікувало своє розслідування, де йшлося, зокрема, про те, що сім'я Грабців у 2023-му придбала нерухомість у Буковелі. При цьому ринкова вартість двох різних апартаментів у двох різних готельних комплексах – майже 550 тис. дол. або понад 20 млн грн за курсом на момент купівлі, що є мінімальною ціною цієї нерухомості. Про походження коштів на це майно сім'я у своїх відповідях журналістам проігнорувала.
Крім того, повідомлялося, що Ігор і Світлана Грабці у своїх майнових деклараціях зазначають, що з грудня 2019 року користуються будинком площею 286 м², який належить батькові судді. Як з'ясувало видання, це будинок в елітному закритому котеджному містечку Riviera Zoloche під Києвом.
"Нерухомість у цьому котеджному містечку батько судді придбав у травні 2019 року. Журналістам вдалося встановити, що на початку 2022-го, перед повномасштабним вторгненням, таке саме житло, але в сусідньому районі Zoloche, на сайті забудовника продавали майже за півмільйона доларів. Це ціна без ремонту", – зазначає hromadske.
Нагадаємо, у відповідях НАБУ і САП редакції Dengi.ua повідомлялося, що кількість депутатів Верховної Ради поточного скликання, яким висунуто підозру в корупційних діяннях від відомств, станом на 31 серпня 2025 року становить 32 особи, а щодо 26 із них до суду скеровано обвинувальні акти.
Також Dengi.ua писали про те, що суд заарештував ексголову Мукачівської райдержадміністрації Сергія Гайдая, якого підозрюють у причетності до корупційної схеми із закупівлею дронів і засобів РЕБ.