12 C
Kyiv
Вівторок, 10 Березня, 2026

Внаслідок атак знеструмлені споживачі у п’яти регіонах, споживання е/е продовжує знижуватися – “Укренерго”

УкраїнаВнаслідок атак знеструмлені споживачі у п'яти регіонах, споживання е/е продовжує знижуватися – "Укренерго"

Внаслідок атак знеструмлені споживачі у п'яти регіонах, споживання е/е продовжує знижуватися – "Укренерго"

Внаслідок ворожих атак на енергетичну інфраструктуру прифронтових регіонів станом на ранок 10 березня є знеструмлені споживачі у Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській та Сумській областях, повідомила НЕК "Укренерго" у вівторок.

"Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, вже тривають аварійно-відновлювальні роботи", – зазначив системний оператор.

За інформацією НЕК, наразі в окремих регіонах України через наслідки попередніх масованих російських атак застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості. У вечірні години максимального споживання прогнозується також вимушене застосування погодинних відключень для всіх категорій споживачів.

Як повідомили в "Укренерго", споживання електроенергії в енергосистемі 10 березня продовжує демонструвати тенденцію до зниження. Зокрема, у вівторок, станом на 9:30, його рівень був на 4,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня 9 березня.

"Причина змін — ясна погода на всій території України, що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зниження рівня енергоспоживання із загальної мережі", – пояснив системний оператор.

Своєю чергою, 9 березня добовий максимум споживання, зафіксований увечері, був на 1,5% нижчим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 6 березня. Причина — потепління в усіх регіонах України.

"Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій — з 11:00 до 16:00", – звернулися в "Укренерго" до споживачів.

Останні новини