А самі вони – один народ? Про що варто нагадати росіянам, які так сильно люблять копирсатися в історії

39

А самі вони— один народ? Про що варто нагадати росіянам, які так сильно люблять копирсатися в історії

А чи так конче необхідно відповідати на будь-які маніпулятивні тексти з Кремля?

Особисто я думаю, що відповідати треба асиметрично, пише у Facebook політолог Петро Олещук, інформує UAINFO.org.

Наприклад, розглянути наступне непросте питання.

Не я перший помітив наступну важливу обставину. Путін (точніше "Колективний Путін") так багато часу витратив на пояснення, чому росіяни і українці "один народ", що випустив за межі власної уваги те, що самі росіяни – це не один народ.

Пояснення "єдності" трьох народів виходить виключно з мовно-етнічної, історичної та релігійної спорідненості.

Але для численних народів Росії усе це не має жодного значення та прямо їх не стосується.

Що таке "Хрещення Русі" для мусульман? Що таке "слов'янска спільнота" для тюрків або тунгусів? Можна шукати близькі корені у словах української та російської мов, але ви точно їх не знайдете (у значимій кількості) між мовами російською та бурятською.

Читайте також: Євстратій Зоря: "Єдність українців і росіян – імперський міф"

Отже, якщо (за логікою Путіна) державна єдність має будуватися на мовній, історичній та релігійній близькості, то РФ треба розпускати. У них же нічого спільного немає. А коли хрестили Русь, то нанайці або евенки і знати не знали про її існування та її князів.

У своєму бажанні "розширятися на Захід" Росія постійно апелює до давно забутої історії, про яку, за великим рахунком, ми нічого не знаємо, заперечуючи історію власну. Реальну.

Але тут є інший важливий фактор. Якщо "історичних" (мовних, релігійних, культурних) прав на більшу частину власної території Росія не має, то на чому засноване її існування? Лише на підкоренні. І ми приходимо у досить цікаву царину, де виявляється, що всю свою територію Росія завоювала, використовуючи інструменти відвертого геноциду.

Якщо почитати російські джерела, то була просто якась "нічійна земля", і вона їм якось дісталася. Хоча це не так.

Читайте також: Епіфаній розвінчав міф про дату хрещення Руси-України

Історичні джерела знають історію "замирення Кавказу", яке вилиося у відвертий геноцид та масові депортації. У випадку Сибіру використовувався комплекс заходів, від війни і примусу, до горілки і хвороб, і все це правда зробило величезні землі "безлюдними".

От про це і варто нагадувати росіянам. Якщо вони так сильно люблять копирсатися в історії.

Ще можна нагадати, що "триєдиний нарід" був першопочатково "чотириєдними", але унікальна етнічна група (народ Давнього Новгороду) була повністю винищена у результаті "зачисток", що почалися від часів Івана 3го.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube