Підходьте до своєї ваги зважено – дієтологиня

633

Здоров'я

Мене нерідко запитують: як часто зважуватись, щоб ефективно контролювати своє фізичне здоров'я, щоб це допомагало, а не приводило до хибних висновків? Один раз на день? Декілька разів на день? Або раз на тиждень чи раз на місяць? Сьогодні я хочу відповісти на ці запитання.

Коли потрібно зважуватися щодня? Тоді, коли треба бачити процеси втрати зайвих кілограмів. Наприклад, в своїх програмах зниження ваги я прошу пацієнтів зважуватися щодня натще серце та один раз на тиждень вимірювати свої обсяги.

Зважування один раз на день у такому разі дає вам почуття відповідальності і добре мотивує. Воно важливе нам для визначення швидкості втрати ваги. Це дозволяє дивитися і оцінювати результати в подальшій перспективі, бачити тенденції. І вживати необхідних заходів для корекції раціону і фізичної активності.

Щотижнева перевірка ваги більше підходить для звичайного життя. Це дозволяє свідомо і відповідально контролювати свою вагу без зайвих щоденних переживань, викликаних можливими коливаннями ваги. Виберіть один день на тиждень, коли ви зважуєте себе. Робіть це вранці, одразу після пробудження і походу в туалет, натще серце.

Важливо знати, що коливання у вазі – це нормально і природно. Підвищення і зменшення маси тіла залежить, крім обсягів з'їденої їжі, і від деяких інших чинників. Їх треба теж враховувати:

Читайте також: Як покращити здоров'я кишківника – радить дієтологиня

1. Від кількості води. Ваша вага залежить від кількості випитої води. Як би це дивно не звучало, але чим менше ви п'єте, тим більше води утримується в організмі. Це означає, що в ті дні, коли ваш організм страждає від нестачі вологи, ваша вага збільшується. Тому, пийте більше води.

2. Від кількості солі (натрію) в вашому раціоні. Одна чайна ложка солі містить 2 г натрію, добова потреба організму в натрії складає 1-3 г. Цю норму дуже легко перевищити. З'їли більше солі – більше води залишилося в організмі, цифра на вагах показала "плюс". Причому кількість солі в їжі не залежить від наявності солоного смаку. Іноді продукт може здаватися взагалі не солоним, але містити багато солі.

3. Від місячного циклу у жінок. Утримання рідини в організмі жінки відбувається перед менструацією, тому збільшення ваги в цей період фізіологічно.

Пам'ятаємо: неможливо за добу скинути чи набрати 1-2 кг жиру. Це коливання ваги буде показувати лише запас води. Якщо грамотно знижувати вагу, то запас жирової тканини зменшується в середньому всього лише на 450-900 г на тиждень.

Читайте також: Потрібні кожному? Що варто знати про вітаміни

Жорсткі (модні) дієти, від яких худнуть на 4-5 кг за 7 днів – на них втрачають не тільки жир, але ще і м'язову тканину, що негативно позначається на здоров'ї та самопочутті. Це поганий шлях зниження ваги. Він призведе в кінцевому підсумку до проблем і повторному набору старої ваги. Важливо, щоб щоденний раціон був адекватним, збалансованим і забезпечував організм в достатку життєво важливими нутрієнтами.

А також потрібно знати, що +1 кг на вагах після дня народження або походу в гості це не +1 кг жиру. Це вода. Головне, щоб "дні народження" не почали часто повторюватися. Ведіть щоденник харчування, складайте заздалегідь своє меню. Стежте не тільки за вагою, але і за об’ємами.

Пам'ятайте, що вага – це тільки одна важлива величина. Насправді треба враховувати ще й інші конкретні параметри – кількість жирової тканини, м'язова маса, гідратація організму. Точний аналіз складу тіла інформативний і корисний для багатьох. Оцінка вмісту жиру в організмі є ключовим компонентом контролю прогресу втрати ваги. І не тільки в процесі схуднення.

Звичайно, бути в формі – важливо. Але не відкладайте життя на потім, на "коли схудну". Насолоджуйтеся кожним днем!

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube