Ще один «ніж у спину» Путіну: Казахстан готується експортувати нафту в обхід Росії

72

• 93 •

Ще один "ніж у спину" Путіну: Казахстан готується експортувати нафту в обхід Росії

Казахстан почне експортувати частину своєї нафти в обхід Росії. Зокрема, 1,5 млн тонн на рік збираються продавати через азербайджанський трубопровід, який веде до турецького порту Джейхан.

Про це повідомляє Reuters, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

За даними агентства, казахстанська державна нафтова компанія "Казмунайгаз" веде попередні переговори із торговим підрозділом азербайджанської державної компанії SOCAR.

Йдеться про дозвіл на продаж 1,5 млн. тонн казахстанської нафти на рік через трубопровід Баку – Тбілісі – Джейхан. Це порівняно невеликий обсяг. Остаточний контракт має бути підписаний наприкінці серпня, а постачання розпочнеться ще за місяць, повідомляють джерела агентства.

Читайте також: Україна підтвердила відновлення транзиту російської нафти трубопроводом "Дружба"

Крім того, ще 3,5 млн тонн казахстанської нафти на рік можуть почати надходити 2023 року іншим азербайджанським трубопроводом – до грузинського чорноморського порту Супса. У такому разі обсяги прокачування нафти в обхід Росії зростуть до 100 тис. барелів на добу, або 8% від загальної кількості.

Поки що експорт казахстанської нафти переважно йде трубопроводами "Каспійського трубопровідного консорціуму" (КТК), що ведуть до Новоросійська (РФ). Але у липні російський суд пригрозив закрити КТК. У результаті уряд Казахстану вирішив як запобіжний засіб укладати контракти з іншими транспортувальниками.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Обозреватель

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки