Треба просто перестати підпалювати траву

174

Про пожежі в Чорнобильській зоні відчуження говорять уже не тільки в українських, а й у світових ЗМІ, пише для "Еспресо" Віталій Портников

Почасти через інтерес до самого Чорнобиля, спровокований недавнім американським серіалом. Почасти через привабливість самого сюжету: мало їм епідемії коронавірусу й економічної кризи, так іще й пожежа з можливим підвищенням рівня радіації. Країна перманентного Апокаліпсису!

Читайте також: Попереду найголовніше випробування – на людяність

Зарубіжні журналісти були б іще здивованішими, якби дізналися, що підпали сухої трави відбуваються не тільки в Чорнобильській зоні, але й по всій Україні. Люди просто підпалюють траву – тому що так треба, бо так робили бабуся й дідусь, тому що…

Те, що в бабусі й дідуся могли бути свої уявлення про зростання трав, те, що вони підпалювали траву після того, як на полях і луках лежав глибокий сніг, якого їхні онуки можуть ніколи не побачити, те, що за часів бабусі й дідуся не було пошкоджених атомних електростанцій, нікого не хвилює.

Палій трави, через якого спалахнула пожежа в зоні ЧАЕС, зробив це просто так. Із нудьги.

Читайте також: Люди, які мають відповідати за країну, не здатні відповідати навіть за самих себе – Портников

У народу повинен бути такий самий інстинкт самозбереження, як і в окремої людини. Люди, які такого інстинкту не мають, зазвичай закінчують життя самогубством або заслуговують премію Дарвіна за найбезглуздішу смерть. Про народи, в яких не було такого відчуття, ми зазвичай читаємо в підручниках історії та дивуємося – як же це так, такий великий народ, така родюча земля, чого їм іще бракувало?

Як правило, не вистачало ефективної держави, здатності себе захистити й розуміння, як змінюється світ навколо – від політики до клімату. Саме тому нам із вами потрібно дуже постаратися, щоб не потрапити в такий підручник давньої історії. Потрібно перестати підпалювати траву.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube