Україна знову може переломити хід війни – The Washington Post

131

• 48 •

Західна зброя допомогла українським військам уповільнити просування російських військ, яке зараз майже зупинилося.

Як йдеться в матеріалі The Washington Post, в України з'явився шанс знову переламати хід війни на свою користь, інформує UAINFO.org.

Журналісти, посилаючись на дані військових, констатують, що ЗС РФ не домоглися значних територіальних успіхів з моменту захоплення Лисичанська.

Офіційне закінчення так званої "оперативної паузи", оголошеної Міноборони РФ після окупації Лисичанська, не призвело до помітного збільшення інтенсивності атак Росії, констатує аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос.

Баррос і багато західних чиновників і аналітиків підозрюють, що росіяни близькі до того, щоб вичерпати свої можливості для подальших територіальних завоювань, оскільки їхня виснажена армія протистоїть українським силам з недавно набутими можливостями.

Експерти констатують, що Росії незабаром доведеться визнати, що вона нездатна захопити весь Донбас.

За словами Барроса, ЗС РФ, можливо, вдасться захопити ще Сіверськ або Бахмут, але далі противник просунутися не зможе.

Читайте також: Куди втече Путін, коли зрозуміє, що програв війну?

Водночас видання зазначає, що в Росії йде масштабна вербувальна кампанія, щоб компенсувати величезні втрати.

Тим часом в української армії є шанс перехопити ініціативу завдяки досконалішій артилерії, зокрема американським РСЗВ HIMARS.

"Зараз росіяни втрачають ініціативу, а вона або є, або ось-ось з'явиться в українців. HIMARS є ключем до цього", — сказав Баррос.

Використовуючи HIMARS для знищення запасів боєприпасів, Україна змусила росіян перемістити склади боєприпасів далі від лінії фронту, подовживши шляхи постачання й ускладнивши логістику доставки артилерійських снарядів підрозділам, які їх потребують, йдеться в матеріалі.

Однак деокупація регіонів більше залежатиме від здатності України поповнювати запаси в живій силі, звичайній артилерії та достатньої кількості боєприпасів.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

UAINFO

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки