Вчені знайшли підземні гори, які у 4,5 раза вищі за Еверест

22

• 153 •

Вчені знайшли підземні гори, які у 4,5 раза вищі за Еверест

Вчені впевнені, що у надрах планети заховані вершини, які 4,5 раза вищі за Еверест. Наразі ця гора, висотою 8,8 км, вважається найвищою на Землі.

Як пише Futurism, таємничі гігантські гірські хребти називаються зонами наднизьких швидкостей. За даними дослідників, вони заховані на межі ядра та мантії Землі на глибині близько 3000 км, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.

Геологиня з Алабамського університету Саманта Хансен розповіла про своє дослідження з колегами. Вони виявили, що ці заховані під землею хребти розташовані буквально всюди, однак їхнє походження наразі не зрозуміле. За однією з теорій, це залишки древніх океанічних кірок, які були втиснути глибоко в надра планети. Інша теорія стверджує, що це перегріті ядром частини мантії.

Читайте також: У США знайшли слонячий цвинтар, якому 6 млн років: як він утворився. ФОТО, ВІДЕО

Вчені виявили приховані гірські хребти за допомогою сейсмологічних станцій в Антарктиді. Найвищі з них часом досягають приголомшливих 38 кілометрів. Вони повністю приховані від очей людей.

Водночас зазначається, що поряд із внутрішніми горами також розташовані й інші таємничі структури глибокої Землі — провінції з низькою швидкістю зсуву або "краплі", як їх ще називають вчені. На думку науковців, нові об'єкти можуть дати цінні підказки, щодо зміщення та зіткнення тектонічних плит, коли вони рухаються із земної кори у глибші шари мантії.

Читайте також: Вчені знайшли "живу копалину"

За словами Гансен, ці гігантські містичні внутрішні піки, ймовірно існують по всій планеті, що суперечить ідеї, що вони були дном древнього океану. Нове дослідження доводить, що ці таємничі структури набагато складніші, ніж вважалося раніше, але потрібно більше досліджень.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

УНІАН

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки