Вчителям російськомовних шкіл допоможуть викладати українською

450

Вчителі російськомовних шкіл

Вчителі російськомовних шкіл пройдуть курси підвищення кваліфікації для переходу на українську мову викладання.

Про це повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, пише УП. Життя.

"Ми зараз готуємося до того, щоб з вересня школи, які навчалися російською, з п’ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідна мова і література будуть викладатися російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою", – розповіла вона.

Читайте також: Вчителі, які вміють мотивувати, зникають, як мамонти – освітянин

Для учнів, особливо старших класів, що стикаються зі специфічною термінологією, буде адаптаційний період. Його результати покажуть успішність та недоліки переходу на українську мову викладання.

За словами Новосад, Україна для російської мови не відстрочила перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року через схожість мов.

Читайте також: Плюс 20% до зарплати вчителя, або Для чого потрібна сертифікація

"В першу чергу, це було аргументовано тим, що для дітей з російської меншини навчатися і вивчити українську значно легше, ніж для дітей, які, наприклад, навчаються угорською мовою, тому що це споріднена сім’я мов, це середовище в якому українську мову чути. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним", – розповіла вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube