17.6 C
Kyiv
Четвер, 25 Квітня, 2024

Майже 30 ударів ножем: на Київщині чоловік напав на знайомого

Перехожий виявив закривавлене тіло чоловіка ...

Війна на Сході – історія 24 ОМБР під час боїв в Луганській та Донецькій областях

БлогосфераВійна на Сході – історія 24 ОМБР під час боїв в Луганській та Донецькій областях

24 ОМБРІлюстрація – ТСН

Наразі бригада є однією з найкращих військових частин серед механізованих бригад в ЗС України.

Формування батальйонно-тактичних груп з-поміж аеромобільних бригад для оперативного перекидання їх на небезпечні ділянки на початку весни 14-го було б абсолютно безглуздою ідеєю приреченою на провал. Основним оборонним кулаком повинні були стати якраз механізовані та танкові бригади, силами яких довелося б відбивати теоретичні (насправді цілком реальні) атаки з боку Росії.

Як і з-поміж аеромобільних бригад, так і з механізованих були ті частини, у яких на постійній основі був один повністю боєздатний батальйон контрактників і всі можливості для розвертання ще двох у разі потреби, яка і настала навесні 14-го.

Читайте також: Бойовий шлях 93 ОМБр у війні на Сході України

У цьому блогу я розповім про одну з найбоєздатніших військових частин серед механізованих бригад – 24 ОМБр із Львівської області.

Ця бригада весною 14-го, а саме 8 березня, у складі першої розвідувальної роти, танкової роти та двох артилерійських батарей вирушила прикривати небезпечний напрямок – Суми та Чернігів. Паралельно відбувалося формування другого батальйону з мобілізованих бійців, які мали завдання перекрити кордон з Росією в Донецькій та Луганській областях.

У травні перший батальйон вирушив на північ Луганщини, але через брак професійних військових і загострення ситуації під Слов’янськом 19 червня взяв участь у масштабній наступальній операції під Ямполем. Бійці першого батальйону зуміли просунутися мостом через річку Сіверський-Донецьк, де потрапили у засідку бойовиків. Під час короткого бою загинуло семеро військових серед яких був командир першого батальйону та командир розвідувальної роти.

Читайте також: Війна на Сході – шлях 95-ї окремої аеромобільної бригади

Разом з наступом під Слов’янськом активно розвивалася операція з перекриття державного кордону. Сформований другий батальйон регулярно перебував під обстрілами з боку Росії. Бригада також зазнала втрат під час обстрілу Зеленопілля.

Бойовики активно обстрілювали позиції, де оборону також тримали і бійці ДПСУ, біля КПП Довжанський. 10 липня під Слов’янськ прибув сформований з мобілізованих бійців третій батальйон 24 ОМБр, який першим вирушив у бік Лисичанська, там у боях за місто взяв участь перший батальйон і зазнав втрат.

Після регулярних обстрілів бойовиків українським військовим довелося розробляти нову операцію з безпечного виведення частин ЗСУ з-під кордону. Другий батальйон втратив бійців з особового складу та техніку, а через обстріли, які тривали близько місяця, військові були деморалізовані і потребували відпочинку.

Читайте також: Війна на Донбасі – бойовий шлях 80-ї окремої аеромобільної бригади

Збройними Силами в Луганській області було звільнено ряд ключових населених пунктів, які допомогли розвинути наступ далі і перекрити стратегічно важливу трасу якою росіяни переправляли боєприпаси та техніку до Луганська. 13 серпня перший батальйон разом з іншими підрозділами української армії звільнили Новосвітлівку та Хрящувате, де до 28 серпня під обстрілами бойовиків тримали оборону, а потім і кадрових військових з Росії.

Третій батальйон зайняв позиції в Георгіївці та Лутугіно, де 20 серпня 2014 року прийняли бій з російськими десантниками із 76 ДШД. Українські військові проявили себе з хорошого боку і завдяки артилеристам бригади вдалося нанести противнику відчутних втрат.

Від 13 до 28 серпня в Новосвітловці та Хрящуватому українські бійці відбили контратаку бойовиків разом з розвідниками однієї з мотострілецьких бригад Росії 14 серпня, а 26 серпня вже росіянами була проведена розвідка боєм. 28 серпня бійці отримали наказ на відступ з цих позицій до Лутугіно. 1 вересня українське угрупування почало відступ до Дмитрівки, яку 3 вересня обстріляли "Смерчами" з території РФ. 5 вересня противники здійснили аналогічні дії і обстріляли населений пункт Побєда.

Читайте також: Війна на Сході: бойовий шлях 25-ї окремої повітрянодесантної бригади

Після поразки під час літньої кампанії бригади ЗСУ, які брали активну участь у боях, були виснажені. 24 ОМБр зайняла позиції в районі Бахмутської траси. Також з батальйонів територіальної оборони були сформовані 4 та 5 батальйони. В жовтні 14-го бойовики оточили 32 БП і 24 ОМБр разом з іншими частинами взяли участь в деблокаді оточених бійців 14 та 19 жовтня і зазнали втрат в боях.

Під час зимової кампанії бійці бригади займали оборону в районі Сокільників та 31 БП на який 20 січня 2015 була здійснена атака противником в результаті якої бойовики захопили позицією армійців. В лютому 4 механізовану роту 2 батальйону спробували залучити для відбиття захопленого стратегічного населеного пункту Логвинове, але під час висування на позиції колону обстріляли "Градом" і командир роти отримав поранення ніг через що бійці і не взяли участь в запланованому бою.

Читайте також: "Найбоєздатніші військові формування": бойовий шлях новоград-волинської бригади у війні на Сході

Наразі бригада є однією з найкращих військових частин серед механізованих бригад в ЗС України. Бійці бригади регулярно беруть участь в навчаннях з іноземними інструкторами та їздять на спільні навчання з НАТО до європейських країн. Бригада регулярно показує себе з кращого боку під час ротацій в зоні ООС.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Check out other tags:

Останні новини