Як правильно вибрати проектор для домашнього кінотеатру

33

• 18 •

Перш за все проектор – це обладнання для відображення контенту, котрий ви будете дивитись. Якщо є можливість, порівняти дві-три моделі, які ви обрали, то обов’язково зробіть це. В кінці ми підкажемо як таке тестування проводити

Про це для HTG пише спеціаліст Андрій Глемба.

По-перше, треба визначитись для яких потреб вам потрібен проектор. Якщо це конфернц-зал з великим екраном, то вам важлива достатня роздільна здатність (розширення) та кількість люменів – яскравість.

Якщо це домашній кінотеатр, то важливим параметром є саме розширення. Бажано 4К – 4096х2160 або 3840х2160. Всі проектори для домашнього кінотеатру мають великий контраст.

Далі варто звернути увагу на технологію на якій він зроблений: DLP, LCD, SXRD/D-ILA. Кожна з технологій має свої переваги та недоліки. На нашу думку краща технологія SXRD/D-ILA але вона доволі дорога у виробництві. Тож проектори на її базі мають солідну ціну.

Для учбового закладу краще взяти проектор на базі LCD технології з розширенням хоча б Full HD 1920×1080 та збалансованою яскравістю. Особливість LCD технології в тому, що світло лампи проектора проходить через матриці різного кольору, далі у призмі формується у кольорову картинку, і через об’єктив ми бачимо готовий контент.

DLP технологія формує картинку, пропускаючи світло через колесо з різними кольорами (червоний, зелений, синій, білий), яке дуже швидко обертається. Завдяки швидкості обертання ми не бачимо мерехтіння. Мозок сприймає це як кольорову картинку. Недоліком DLP-технології є те, що іноді ми можемо бачити ефект «веселки» на білому кольорі.

Ну і не будемо забувати про портативні проектори для презентацій. Тут важлива вага проектора, яскравість та розширення.

І зовсім окремий сегмент – це інсталяційні проектори для різних шоу та завдань. Це великий обсяг технічної інформації, яка може бути не зрозумілою для пересічного громадянина. Тому цю категорію ми розглянемо у окремій статті.

Отож дивимось: якщо ви маєте яскраве приміщення – треба більша яскравість (вимірюється в люменах Lm), великий екран з достатнім розширеннм (4К-3840х2160 або 8К-7680×4320) та оптимальна відстань до екрану – дивіться параметр об’єктиву «проекційне відношення» (Throw ratio) та користуйтесь формулою.

Ls=Tr*L Tr=Ls/L L=Ls/Tr

Tr – Проекційне відношення

L – Відстань від проектора до екрана

Ls – Ширина екрана

Сподіваємось, що дана інформація буде вам корисна! Якщо виникли запитання або потреба в детальній консультації та підборі проектора – дзвоніть нам!

Звертайтеся до професіоналів своєї справи.

Ми завжди готові Вам допомогти!

Home Technology Group

+38(068) 061 20 80

+38(097) 742 82 52

P.S. Обирайте очима! Перед придбанням, оцініть якість зображення проектора «наживо».

Ваших обранців треба підключити через HDMI-сплітер та звести зображення на один екран. Далі вмикаємо всі проектори та закриваємо об’єктиви. Після, по черзі відкриваємо і дивимось якість «картинки». Таке «сліпе тестування» дуже корисне.

P.P.S. Колись клієнт обрав проектор EPSON (на той момент це була топова модель в лінійці для домашніх кінотеатрів), але ми запропонували «сліпе тестування» з двома рівними по якості та ціні проекторами Sony та Panasonic. Саме цікаве що з самого початку він відкинув ту модель, яку планував придбати, та обирав між Sony та Panasonic. В результаті придбав Sony.

HTG

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки