Як все виглядає насправді: чи існує водна проблема в Криму після підриву Каховської ГЕС

45

• 4 •

Останніми днями забагато всіляких помилкових тверджень про водну проблему в Криму та її загострення у зв'язку зі зниженням рівня Каховського моря. Керівник Інституту стратегічних чорноморських досліджень, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко дав поради для тих, хто все це береться коментувати, інформує UAINFO.org.

Треба спочатку, як каже старшина Петренко, "вчити матчасть":

1) На Кримському півострові є 22 великих водосховища загальним об'ємом 399,4 млн м³. Залежно від джерела наповнення їх поділяють на:

а) водосховища природного стоку – їх 14 в Криму та 1 (Чорноріченське) в Севастополі, об'єм 188,85 + (64,2) = 252,7 млн м³; вони заповнюються під час осінньо-зимового періоду та під час весняних паводків, іноді – влітку при зливах;

б) наливні водосховища Північно-Кримського каналу – їх 8, об'єм 146,35 млн м³.

2) до 2014 року на Кримський півострів (в останнє десятиріччя) Північно-Кримським каналом щорічно подавалося понад 1 млрд м³ дніпровської води, що становило до 85% від загального водоспоживання в АРК.

Але – УВАГА:

У 2013 році Північно-Кримським каналом до Автономної Республіки Крим було подано 1,134 млрд м³ води, зокрема на потреби:

• зрошення – 952 млн м³ (83,95% всієї водоподачі в Крим)!!!;

• господарсько-комунальні потреби населення (наповнення водосховищ) – 103 млн м³ (9,08%);

• рибне господарство – 19 млн м³ (1,68%);

• інші потреби – 60 млн м³ (5,29%).

Тобто найбільша частка води з Північно-Кримського каналу припадала на потреби агропромислового та індустріального комплексів Автономної Республіки Крим.

Ми розглядали навіть такий розрахунковий сценарій – абсолютно фантастично завищений розрахунок.

За російськими будівельними нормами нормативні витрати води на одну особу в будинках висотою понад 12 поверхів із централізованим гарячим водопостачанням і підвищеними вимогами до благоустрою становлять 400 л/добу (146 м³ на рік).

Якщо уявити, що всі наявні де-факто 3 млн осіб населення півострова мешкають у квартирах висотних будинків, то нормативні обсяги споживання води становлять: 3 млн осіб х 400 літрів х 365 днів = 438 млн м³.

Навіть такі обсяги покриваються власними водними ресурсами Криму, що реально існують у маловодні роки (430 млн м³).

Тобто в умовах окупації (при перекритому каналі) дефіцит води для жителів Криму був викликаний не тільки збільшенням наявного населення за роки окупації на 1,0 млн осіб та великими обсягами житлового будівництва для "нового населення", а насамперед – значним збільшенням водоспоживання військовими частинами та військовими заводами і вкрай недостатнім обсягом робіт із підтримання стану водопровідних мереж

Для тих колег, кому можливо доведеться коментувати цю тему, або для допитливих читачів: детальніше можна почитати тут: https://www.blackseanews.net/read/181952

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Андрій КЛИМЕНКО

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки