Заступник секретаря РНБО назвав умови для силового звільнення Донбасу

261

Сергій Кривонос (фото – прес-служба РНБО)

Збройні Сили України повинні бути готові до силового звільнення тимчасово окупованих територій Донбасу, якщо буде прийнято таке політичне рішення.

Про це заявив в інтерв'ю Радіо Свобода заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Відповідаючи на питання, чи вважає він, що це можливо, Кривонос сказав: "Ми повинні бути готові до цього. Збройні Сили повинні бути до цього готові. Наскільки це буде можливо, залежить вже від роботи політиків на рівні підтримки інших держав".

За його словами, все залежить від того, наскільки країна підготує ЗСУ.

"А ми повинні бути готові до цього і займаємося відпрацюванням зі звільнення нашої, підкреслюю, нашої землі. Ми не захоплюємо чужі землі, ми звільняємо свої землі", – зазначив Кривонос.

Читайте також: Оце так ушанував: Зеленський удвічі збільшив кількість полеглих "кіборгів"

Кривонос додав, що є комплекс заходів, які необхідно провести перш, ніж прийняти таке рішення.

"Перше – це продовження політичного руху на продовження і посилення санкцій проти Російської Федерації. Друге – створення надійної системи територіальної оборони. Третє – посилення нашої армії і здатності її вести активні наступальні дії. І в тому випадку, коли цей комплекс заходів буде виконаний, і коли є політичні рішення щодо Росії – поки Росія категорично не хоче їх виконувати – тоді за рахунок посилення санкцій і послаблення Росії, ми повинні розуміти, що у нас є можливість звільнити свої території силовим шляхом. У разі, якщо Росія нічого не буде робити, щоб підтримати підрозділи сепаратистів, ", – пояснив він.

Це цілий комплекс, зазначив Кривонос, і в тому числі міжнародна підтримка повинна до цього йти. І це треба готувати і до цього треба готуватися самим.

Читайте також: 5 років від завершення оборони ДАПу: імена й фото всіх загиблих “кіборгів”

"Це не за місяць-два проводиться, але це можливо", – зазначив заступник секретаря РНБО.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube