Частка непрацюючих кредитів у банках торік скоротилася до 30%
Тенденція поступового зменшення триває з початку 2023 року.
Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 1 січня 2025 року скоротилася до 30,3% або на 7,1 відсоткових пункта порівняно з показником станом на 1 січня 2024 року. Обсяг NPL за 2024 рік скоротився на 29,1 млрд грн до 393,2 млрд грн, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.
Ключові чинники скорочення NPL:
- подальше нарощення банками обсягів гривневих кредитів високої якості з огляду на поступове відновлення попиту на кредити та поліпшення умов кредитування, зокрема зниження кредитних ставок до рівня, який був наприкінці “доковідного” 2019 року. Обсяг валових кредитів у банківський системі за 2025 рік зріс на 167,5 млрд грн або на 14,8%;
- списання непрацюючих кредитів, передусім роздрібних. Частка NPL у роздрібному кредитному портфелі за цей час знизилася на 8 в. п. до 15,5%. Водночас дещо поліпшилася якість врегулювання й корпоративних боргів – частка NPL в кредитах бізнесу скоротилася на 5,2 в. п. до 39%.
Скорочення частки непрацюючих кредитів зафіксовано в усіх групах банків:
- у приватних українських банках – до 12,6%;
- у банках з іноземним капіталом – до 10,9%;
- у державних – до 43%.
Без урахування боргів колишніх власників АТ КБ “ПриватБанк” та старих боргів часів до оздоровлення банківської системи під час кризи 2015–2017 років частка непрацюючих кредитів станом на 1 січня 2025 року становить 24,8% в державних банках та 18,6% – загалом у банківській системі (рівень нижче 20% уперше з жовтня 2022 року).
Якість працюючого портфеля залишається високою: показники міграції гривневих кредитів населення та бізнесу до непрацюючих зіставні з показниками довоєнного рівня. Аналіз фінансового стану корпоративних боржників свідчить, що в портфелях банків переважають кредити хороших клієнтів.
Водночас про закредитованість не йдеться: бізнес зберігає помірне боргове навантаження на близькому до довоєнних показників рівні, а співвідношення роздрібних позик банків і небанківських фінустанов до річних доходів населення становить лише 10%.
Читайте також: Лютневі кредитні пропозиції від банків: де найкращі умови?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що міжнародні резерви України у січні зменшились на 1,8%.
Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:
Підписатися