29.8 C
Kyiv
Вівторок, 8 Липня, 2025

До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу

ФінансиДо трьох фінансових установ застосовано заходи впливу

До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу

Фінустанови зобов’язані вжити заходів для усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства України до 23 червня 2025 року.

Національний банк України застосував заходи впливу до трьох небанківських фінансових установ у вигляді вимог про вжиття заходів, спрямованих на усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Заходи впливу застосовані до таких установ:

  • ПТ “ЛОМБАРД ПАРУС” ТОВ “ГЛОБАЛ ФРАНЧАЙЗІНГ” І КОМПАНІЯ”;
  • ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “АСТЕР-ФІНАНС”;
  • ТОВ “ПЕРСОНАЛЬНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ЛІЗИНГ”.

До ПТ “ЛОМБАРД ПАРУС” ТОВ “ГЛОБАЛ ФРАНЧАЙЗІНГ” І КОМПАНІЯ” та ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “АСТЕР-ФІНАНС” заходи впливу застосовано у зв’язку з неподанням до Національного банку інформації / пояснень / документів та/або їх копій, що запитувалися відповідно до установлених Національним банком вимог у встановлені строки.

До ТОВ “ПЕРСОНАЛЬНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ЛІЗИНГ” – у зв’язку з порушенням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 8 Положення про пруденційні вимоги до фінансових компаній, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 27.12.2023 № 192.

Товариство зобов’язане вжити заходів для усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства України до 1 липня 2025 року.

Рішення про застосування заходів впливу до зазначених установ Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 02 червня 2025 року.

Вони набирають чинності з дня доведення до відома фінансових установ та можуть бути оскаржені протягом шести місяців із дня їх отримання до адміністративного суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини другої статті 74 Закону України “Про Національний банк України” оскарження цього рішення не зупиняє його виконання.

Читайте також: Інновації у фінансах або як fintech-лабораторії трансформують фінансову галузь

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українці беруть 724 тисячі мікропозик щомісяця.

    Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

    Підписатися

    Останні новини