Фінансовий сектор України є стійким – річний звіт НБУ
Також фінсектор надалі реформується відповідно до вимог ЄС.
У 2024 році банки залишалися капіталізованими і прибутковими, безперебійно працювали, підтримуючи економіку, передає Banker.ua з посиланням на Річний звіт за 2024 рік від НБУ.
Зазначається, що завдяки прибутковості та прийнятному перехідному періоду вони успішно перейшли до нової структури капіталу та нормативів його достатності за стандартами ЄС. Згідно з минулорічними оцінками еквівалентність регулювання банківського сектору в Україні нормам ЄС досягла досить високого рівня – понад 70%.
Упродовж минулого року банківський сектор демонстрував приклади згуртованості та відповідальності, щоб протистояти викликам повномасштабної війни. Перший – співпраця банків з метою розвитку кредитування проєктів із відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури України. З червня до грудня 2024 року включно банки розпочали фінансування проєктів бізнесу з відновлення енергетичної інфраструктури на 10,5 млрд грн, а профінансована потужність генерації перевищила 470 МВт.
Другим прикладом консолідації стала проактивна позиція банків щодо забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг, закріплена відповідним меморандумом. Мета документа – упорядкувати діючі процеси та підходи у сфері ефективного моніторингу платіжних операцій, щоб унеможливити використання платіжної інфраструктури для фінансування незаконної діяльності, зокрема терористичної, диверсійної та з обслуговування тіньової економіки. До меморандуму долучилися не лише майже всі банки, але й небанківські платіжні установи.
Також у 2024 році продовжувалася активна трансформація небанківського фінансового сектору. У її основі – введення в дію з січня 2024 року розроблених Національним банком законів про фінансові послуги, про страхування, про кредитні спілки, а також відповідних нормативних документів НБУ. Нові регуляції посилили регулювання небанківського фінансового сектору та стали запорукою якості функціонування сектору, щоб досягти мети – сформувати прозорий, надійний, конкурентний ринок, що працює за правилами ЄС і сприяє відновленню країни.
У планах НБУ ‒ подальше впровадження європейських регуляцій у банківському та небанківському секторах.
Читайте також: CEO БІЗБАНКУ Вікторія Руда про головні пріоритети в роботі: «Команда, клієнтський досвід і технології»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що розпочинається обговорення положення про відкритий банкінг в Україні.
Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:
Підписатися