За 3,5 роки війни реально покинули російський ринок лише 12% іноземних бізнесів. Marek Studzinski / unsplash.com
З початку повномасштабної війни багато міжнародних корпорацій оголосили про плани згорнути або повністю припинити діяльність у Росії. Однак за 3,5 роки реально покинули російський ринок лише 12% іноземних компаній. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на "Економічну правду".
Зазначається, що у 2024 році про відхід оголосили понад 160 зарубіжних компаній, серед яких Carlsberg, Unilever і IKEA. Проте до літа 2025-го темпи "виходів" помітно не збільшилися. За даними KSE Institute, з 4177 проаналізованих компаній лише третина або призупинила бізнес, або заявила про намір піти, тоді як 54,8% продовжують працювати, і лише 12% завершили вихід повністю.
Читайте також: ППО не вистачає: РФ хоче викупити продані С-400 у Туреччини
Повідомляється, що станом на липень 2025 року російський ринок остаточно покинули 503 компанії. До війни, у 2021 році, вони забезпечували зайнятість майже 590 тисяч осіб і приносили близько 110 млрд доларів річної виручки. Водночас 2326 компаній (55%) продовжують вести діяльність, а ще 1377 – або скоротили операції, або перебувають на стадії виходу.
Як пише видання, незважаючи на те, що сумарні доходи іноземних корпорацій у Росії знизилися з 318 млрд доларів 2021 року до 193 млрд 2023-го, прибуток практично не змінився – 16,7 млрд проти 18,4 млрд відповідно. Ба більше, податкові відрахування зросли: з 5,4 до 6,4 млрд доларів, що експерти KSE пов'язують зі зростанням податкового тиску.
Крім того, згідно зі звітом B4Ukraine, KSE Institute і Squeezing Putin, сукупний дохід зарубіжних компаній у Росії у 2024 році склав 201 млрд доларів, майже збігшись із показником 2023-го (198 млрд). При цьому чистий прибуток досяг рекордних за три роки 19,5 млрд доларів.
"Лише за 2024 рік компанії сплатили до бюджету Кремля щонайменше 20 млрд дол. податків, а загалом від початку вторгнення понад 60 млрд дол. Ця сума еквівалентна майже половині військового бюджету Росії на 2025 рік і достатня, щоб забезпечити контрактами понад мільйон російських військових", – зазначається у звіті.
інфографіка / epravda.com.ua
інфографіка / epravda.com.ua
інфографіка / epravda.com.ua
інфографіка / epravda.com.ua
Як повідомляли Dengi.ua, президент США Дональд Трамп заявив, що поки країни НАТО купують нафту в Росії, американських санкцій проти Москви не буде.
Водночас, як писали Dengi.ua, вперше за 6 років РФ стала чистим імпортером продовольства.