Нацбанк підписав Хартію стійкості людського капіталу
Мета Хартії — дати бізнесу практичні інструменти для збереження та розвитку людського капіталу: від підтримки ветеранів до розвитку навичок, інклюзії та прозорості.
Міністерство економіки України, Національний банк України, Міністерство у справах ветеранів України та представники великого бізнесу підписали Хартію стійкості людського капіталу (HCR) на Ukraine Recovery Conference 2025 11 липня в Римі, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
З боку бізнесу до Хартії долучилися Група Метінвест, ПриватБанк, ДТЕК і “Нафтогаз України”. Підписати документ готові ще понад 100 українських компаній.
Хартія є флагманською ініціативою Міністерства економіки України, розробленою в партнерстві з Національним банком та Міністерством у справах ветеранів за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Академії Фольке Бернадотта (FBA) та міжнародної консалтингової компанії Korn Ferry.
Документ закликає роботодавців в Україні до участі у відбудові економіки через підтримку співробітників, зокрема ветеранів і переміщених працівників. Він створений в умовах війни, щоб допомогти бізнесу сформувати нові стандарти управління персоналом — відповідальні, інклюзивні, орієнтовані на людину.
Зазначається, що мета Хартії — дати бізнесу практичні інструменти для збереження та розвитку людського капіталу: від підтримки ветеранів до розвитку навичок, інклюзії та прозорості. Підписанти зобов’язуються інтегрувати принципи Хартії в HR-стратегії, адаптувати робочі процеси до потреб працівників, гармонізувати внутрішні політики та ділитися досвідом. Держава, зі свого боку, підтримує ці зміни, зокрема у сфері кадрового розвитку та модернізації робочого середовища.
Документ містить дев’ять основних принципів, зокрема: відповідальне лідерство, гнучкість, підтримку ветеранів, безперервне навчання та партнерство з державою. Хартія узгоджена з міжнародними стандартами та є частиною Стратегії національної безпеки України.
Хартія зосереджена на таких п’яти основних напрямах: працевлаштування ветеранів, реінтеграція переміщених осіб, гнучке управління персоналом, сприяння різноманітності та забезпеченні довгострокової стійкості робочої сили.
Документ надає бізнесу реальні переваги: допомагає залучати й утримувати сильних працівників, формує репутацію сучасного й відповідального роботодавця, відкритого до змін. Він сприяє інноваціям і адаптивності через розвиток команди та впровадження нових технологій. Турбота про добробут персоналу підвищує мотивацію й ефективність. А ще компанії отримують доступ до корисних HR-інструментів, практики й партнерської підтримки.
Натомість для працівників Хартія сприятиме створенню справедливих та безпечних умов праці. Інтегруючи принципи Хартії, роботодавці зобов’язуються забезпечувати підтримку персоналу в складних життєвих ситуаціях, рівний доступ до роботи, навчання і кар’єрного зростання, можливості для розвитку та голос у важливих рішеннях компанії.
Читайте також: Справжня сила грошей: як найбагатші люди світу змінюють планету через філантропію
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що мобілізованих ФОПів на час служби звільнили від сплати податків.
Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:
Підписатися