14.8 C
Kyiv
Субота, 19 Липня, 2025

Оприлюднено стратегію з розвитку іпотечного кредитування

ФінансиОприлюднено стратегію з розвитку іпотечного кредитування

Оприлюднено стратегію з розвитку іпотечного кредитування

Стратегія спрямована на розвиток ринкових механізмів у цьому сегменті ринку з метою підвищення доступності житла.

Національний банк України оприлюднив схвалену Радою з фінансової стабільності та Правлінням Національного банку Стратегію з розвитку іпотечного кредитування, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Стратегія розроблена відповідно до узгодженої з Міжнародним валютним фондом концепції та передбачає низку інфраструктурних змін, щоб відкалібрувати державну підтримку відповідно до ринкових умов та створити ефективний житловий ринок.

Ключові цілі в межах Стратегії:

  • зниження рівня ризиків через упровадження масового продукту страхування воєнних ризиків та вдосконалення законодавчого регулювання будівництва житлової нерухомості;
  • забезпечення доступного і зрозумілого кредитування шляхом удосконалення моделі державної підтримки та стандартів розкриття інформації згідно з нормами ЄС;
  • посилення захисту прав кредиторів за допомогою оновлення процедур врегулювання проблемної заборгованості.

Крім того, подальший розвиток іпотечного кредитування та його масштабування забезпечить розробка та імплементація в українське законодавство секʼюритизації та випуску покритих облігацій.

Реалізація передбачених у Стратегії заходів покладається на Національний банк, уряд, Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Важлива роль і Верховної Ради, яка має забезпечити відповідні зміни до законодавства.

Втілення більшості заходів Стратегії розпочнеться паралельно, але законодавчі реформи потребуватимуть більше часу. Для деталізації заходів буде розроблено Дорожню карту. Надалі Стратегія має стати елементом ширшої Житлової стратегії.

Читайте також: Банківські продукти для кожного: як цифровий банкінг допомагає подолати бар’єри фінансової інклюзії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на торги виставили пул активів шести банків із комерційною нерухомістю у заставі.

    Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

    Підписатися

    Останні новини