21.5 C
Kyiv
Субота, 27 Липня, 2024

Рада з фінансової стабільності схвалила стратегію з розвитку кредитування

ФінансиРада з фінансової стабільності схвалила стратегію з розвитку кредитування

Рада з фінансової стабільності схвалила стратегію з розвитку кредитування

Стратегія відображає цілісне бачення ключових засад розвитку кредитування в Україні та необхідних для їх реалізації дій, що сприятимуть стійкому відновленню економіки країни.

Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 6 червня 2024 року схвалила стратегію з розвитку кредитування, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Зазначається, що впровадження стратегії – питання фінансової безпеки країни та інструмент розбудови динамічної і конкурентоспроможної економіки, здатної до сталого розвитку та євроінтеграції.

Члени РФС погодилися, що умови кредитування бізнесу та населення поліпшуються з огляду на забезпечення макроекономічної стабільності завдяки послідовній політиці НБУ та уряду України і значній міжнародній допомозі. Зокрема рівень ставок за кредитами знижується. Водночас попит на кредити сегментований, а для низки галузей та регіонів діють надпотужні воєнні ризики, які ускладнюють доступ до необхідних фінансових ресурсів.

Стратегія має на меті сприяти забезпеченню фінансовими ресурсами відновлення енергетичної інфраструктури та стимулюванню попиту, спрямованого на підвищення обороноздатності країни, зокрема з боку підприємств оборонно-промислового комплексу, переробної промисловості, сільського господарства та бізнесу на деокупованих і наближених до фронту територіях – “територіях стійкості”.

Реалізація заходів стратегії відбуватиметься за двома фокусами: активізація кредитування пріоритетних напрямів в умовах воєнного стану та розвиток законодавчої бази для подальшого стимулювання ринкового кредитування.

Впровадження стратегії з розвитку кредитування сприятиме розширенню доступу до кредитних ресурсів та розвитку підприємництва, залученню інвестицій, створенню нових робочих місць, поверненню українців з-за кордону.

Читайте також: Правоохоронці та банківський сектор: ключові тренди. Як знизити ризики кримінального переслідування акціонерів та менеджерів банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що річна інфляція в Україні у травні зросла до 3,3%.

    Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

    Підписатися

    Останні новини