На Запоріжжі скасовано особливий режим захисту рослин у зв'язку з відсутністю сарани. Ілюстративне фото / dpss.gov.ua
Станом на 18 серпня на території України не спостерігається осередки чисельності сарани, а ризики масового поширення цього шкідника відсутні. Про це повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, пишуть Dengi.ua.
До того ж Держпродспоживслужба повідомляє про скасування особливого режиму захисту рослин на частині земельних угідь Запорізької області, де раніше існувала загроза поширення саранових.
"Зокрема, рішення ухвалено місцевою владою стосовно 6110 га Комунарського району та 21 600 га Кушугумської територіальної громади. За результатами проведених обстежень встановлено відсутність великої чисельності саранових, що дало підстави для зняття обмежень", – йдеться в повідомленні.
У відомстві додали, що Держпродспоживслужба й надалі здійснюватиме систематичний моніторинг за станом посівів та своєчасно інформуватиме про можливі ризики для сільського господарства.
Читайте також: 500 тис грн на боротьбу із сараною: Запоріжжя готується до нашестя комах
Раніше ми писали, що аграрії, які постраждали через навалу сарани, не зможуть отримати пряме відшкодування збитків. Українське законодавство не передбачає такої форми підтримки.
Нагадаємо, нашестя сарани в окремих регіонах України надихнуло кухарів Дніпра на кулінарні експерименти з новим, незвичним інгредієнтом. У деяких азіатських країнах ця комаха вже давно вважається делікатесом, тепер подібний гастрономічний тренд може прийти і в українську кухню.