-0.7 C
Kyiv
Субота, 7 Березня, 2026

В Нацбанку прокоментували рівень інфляції

ФінансиВ Нацбанку прокоментували рівень інфляції

В Нацбанку прокоментували рівень інфляції

У вересні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) пришвидшилася до 8,6% з 7,5% у серпні. У місячному вимірі ціни зросли на 1,5%.

Фактичні темпи зростання цін були вищими за прогноз, опублікований у липневому Інфляційному звіті, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Зазначається, відхилення зумовлене насамперед стрімкішим пришвидшенням продовольчої інфляції через обмежену пропозицію окремої продовольчої продукції.

Фундаментальний інфляційний тиск також посилився сильніше, ніж прогнозувалося. Показник базової інфляції у вересні зріс до 7,3% з 6,5% у серпні.

Така динаміка зумовлювалася подорожчанням оброблених продуктів харчування під впливом більшої вартості продовольчої сировини, зростанням виробничих витрат, зокрема на енергозабезпечення та оплату праці.

Підтримували ціновий тиск і ефекти перенесення від послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці.

Інфляційний тиск у найближчі місяці зберігатиметься через збільшення бюджетних видатків, подальше загострення диспропорцій на ринку праці, а також очікуване збільшення дефіциту електроенергії під час опалювального сезону.

Монетарна політика НБУ спрямовуватиметься на утримання помірної інфляції цього року, поступове її сповільнення з другої половини 2025 року та подальше повернення до цілі 5%.

Читайте також: Рада підвищила податки. Як це вдарить по моїй зарплаті?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Світовий банк створив новий фонд для України.

    Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

    Підписатися

    Останні новини