Як вибрати ланцюгову електропилу

99

Бензинові пили – це потужні інструменти, здатні працювати з високими навантаженнями. Але в побутових умовах у таких продуктивних агрегатах найчастіше немає потреби. Тому для дачі чи присадибного саду цілком достатньо купити ланцюгову електропилу у Львові. За допомогою цієї техніки можна обрізати сухі гілки з дерев, напиляти дров, підрівняти живопліт і виконати багато інших підсобних робіт на ділянці.

До переваг ланцюгових електропил можна віднести:

  • відсутність необхідності заправки паливом;
  • відсутність шкідливих викидів у повітря;
  • нижчий рівень шуму, ніж у бензинових моделей.

Але слід пам’ятати, що потужність такої техніки часто нижча, а її використання можливе лише при підключенні до джерела живлення. У деяких моделях є вбудовані акумулятори, але період автономної роботи обмежений їх ємністю.

На що звертати увагу при виборі ланцюгової електропили

  1. Потужність. Від цієї характеристики залежить швидкість руху ріжучої частини та глибина розпилу. Для побутового використання здебільшого достатньо агрегату потужністю до 2 кВт. Більш потужні пристрої вже відносяться до напівпрофесійних та професійних. Вони більш продуктивні, зате важчі і габаритні.
  2. Розташування електроприводу. Двигуни в ланцюгових електропилах бувають прямими та бічними. Прямі розташовані впоперек шини, а бічні – вздовж, з лівого або з правого боку. Важко дати однозначну рекомендацію щодо того, який із цих варіантів кращий. Все залежить від власних уподобань та відчуттів користувача. Але якщо подивитися на відгуки про електропили на сайті Алло у Львові, то можна дізнатися, що агрегати з бічним приводом легші та маневреніші, а в моделях з поперечним мотором менше відчувається віддача при старті.
  3. Довжина шини та крок ланцюга. Оптимальними для виконання більшості робіт вважаються стандартний крок ланцюга 3/8 та довжина шини 30-40 см. Моделі з низькопрофільним ланцюгом менш продуктивні, розпилювання ними виконується довше і вимагає від оператора більше фізичних зусиль. Якщо крок ланцюга більше, ніж 3/8, тоді зріз стає більш нерівним, а при розпилюванні пила відчутно вібрує в руках.
  4. Наявність регулювання ланцюга. У ході експлуатації електропили натяг ланцюга слабшає. Щоб продуктивність агрегату не знижувалась, його потрібно періодично підтягувати. Щоб робити це було максимально зручно, на деяких моделях є спеціальний важіль регулювання.
  5. Наявність гальма. Наявність інерційного гальма – важлива перевага ланцюгової електропили. Цей пристрій блокує зворотний удар ланцюга, збільшує безпеку експлуатації інструменту.
  6. Плавний запуск двигуна. Система поступового нарощування навантаження на двигун знижує інтенсивність його зношування, зменшує віддачу інструменту, робить управління розпилом зручнішим.

При виборі електропили варто звертати увагу і на торгову марку. Відмінно зарекомендували себе у використанні агрегати фірм DeWalt, Makita, Black&Decker. Але оскільки вартість цих моделей порівняно висока, багато покупців йдуть шляхом вибору моделі з оптимальним балансом вартості та робочих характеристик.