20.2 C
Kyiv
Вівторок, 17 Вересня, 2024

У США заарештували росіянина, який постачав запчастини для дронів

В американському штаті Флорида було заарештовано громадянина...

Місія МВФ у Києві: очікування невтішні

Новини КиєваМісія МВФ у Києві: очікування невтішні

Видання Bloomberg про роботу місії МВФ у Києві та ймовірних вимогах до української влади

У Києві 5 вересня розпочала роботу місія МВФ. Розпочалася робота у контексті п'ятого перегляду Програми розширеного фінансування EFF. Раніше зазначалося, що у фокусі перегляду програми будуть фіскальні питання та пошук джерел фінансування на наступні роки з урахуванням перегляду оцінок можливої тривалості війни. Видання Bloomberg з посиланням на джерела в українській владі повідомило, до чого готуються в Україні, інформує портал "Коментарі".

Українські посадовці очікують, що представники Міжнародного валютного фонду підштовхнуть їх до швидшої девальвації національної валюти, зниження відсоткових ставок і посилення зусиль зі збору податків, щоб наповнити бюджетний дефіцит.

Ймовірно, за даними видання, місія МВФ чинитиме тиск на українську владу у застосуванні вказаних заходів, щоб продовжити отримувати фінансову підтримку. Йдеться про запланований перегляд кредитної програми на суму 15,6 млрд дол.

“У результат перегляду може бути розблоковане виділення Україні 1,1 млрд дол., якщо співробітники фонду визначать, що Україна досягає цілей програми та має достатньо коштів та розроблену політику для задоволення своїх потреб у фінансуванні”, – зазначає видання.

При цьому Національний банк України не хоче допускати подальшої девальвації гривні, адже національна валюта понад 10% з жовтня 2023 року. Тоді закінчився термін дії фіксованого обмінного курсу, запровадженого після повномасштабного вторгнення росії.

У виданні зазначають, що знецінення гривні, а також підвищення податків також були б політично шкідливими, оскільки населення бореться з наслідками війни з рф.

Також джерела Bloomberg повідомили, що МВФ критикував план українського уряду щодо підвищення кількох податків як надто м’який і закликав президента Володимира Зеленського розглянути можливість підвищити більшу кількість податків. Однією з можливих пропозицій є підвищення податку на додану вартість із нинішніх 20%.

У МВФ, а також НБУ та Мінфіні України відмовилися коментувати ситуацію.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що відбувається із захистом північних кордонів України.

Останні новини