В "Охматдиті" стартувала серія унікальних операцій для дітей. Операції проводяться за участі спеціалістів з інших країн.
В Київі у спеціалізованій дитячій лікарні "Охматдит" – новий етап міжнародної медичної співпраці.
Співпраця з Францією
Цього разу київські хірурги працюватимуть з одним із провідних дитячих щелепно-лицевих хірургів Франції – професором Романом Хонсарі, повідомив "Охматдит".
Спецілісти працюватимуть разом, щоб допомогти українським дітям із рідкісними краніофаціальними аномаліями.
Порятунок маленького життя
Напередодні в "Охматдиті" успішно провели надскладну операцію.
Чотирирічна дівчинка вже перенесла два втручання в минулому. Завдяки ним вдалося зберегти зір, дати можливість ходити й говорити.
Седики пояснили, чому ця операція є дуже важливою:
- без додаткового об’єму мозок не може рости, виникає загроза гальмування розвитку;
- очі, які не вміщуються в орбітах, можуть втратити функцію;
- через анатомічні особливості дитина живе з трахеостомою;
- деформація обличчя ускладнює прийняття дитини в соціумі.
"Ми провели операцію типу моноблок – дистракційне висунення практично всього обличчя. Ми перемістили лобну кістку з надбрівними дугами та верхню щелепу вперед за допомогою внутрішніх дистракторів. Після операції ці пристрої щоденно підкручуються, тим самим обличчя висувається. Якщо нічого не робити, дитина зупиниться в розвитку. Якщо ж провести всі етапи вчасно – це буде соціалізована, розумна людина", – зазначив Павло Плавський, дитячий нейрохірург і завідувач відділення нейрохірургії "Охматдиту".
Попереду – ще пацієнти
Наступна на черзі дитина – з надзвичайно складною патологією, а саме енцефалоцеле, або мозковою грижею. Тут частина мозкової тканини вийшла за межі черепа і проросла в носову порожнину та орбіту. Це призвело до вираженої деформації обличчя, зміщення ока, а також повної блокади носового дихання.
Під час операції лікарі мають виконати одразу кілька складних завдань, зокрема видалити грижу та провести пластику твердої мозкової оболонки.
Третій пацієнт – дитина, яка вже була прооперована раніше. Тоді лікарі провели потиличне висунення черепа.
Тепер настала черга наступного етапу – висунення лобно-орбітального комплексу. Це дасть змогу збільшити внутрішній об’єм черепа, щоб мозок мав достатньо місця для росту.
У четвертого пацієнта – часткове розсмоктування кістки. Лікарі планують провести повну реконструкцію переднього відділу черепа, зокрема пересунути кістки з потилиці наперед.
Нагадаємо, раніше київські хірурги врятували дитину з рідкісним недугом.
Ще не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Тоді долучайтесь, щоб бути в курсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.
Джерело: 44.ua