Кабінет міністрів України затвердив порядок отримання дозволу для контактів із релігійними організаціями, які пов'язані з Російською православною церквою. Відтепер такі дозволи буде видавати Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Про це йдеться в урядовій постанові №107.
Зазначається, що Державна служба України з етнополітики та свободи совісті надає погодження релігійній організації чи іншій юридичній особі на зв’язки з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена.
Процедура передбачає:
- форму заяви для отримання дозволу;
- перелік документів, які необхідно додати до заяви;
- підстави для надання або відмови у погодженні;
- порядок моніторингу контактів із забороненими організаціями.
Варто зазначити, що Державна служба з етнополітики та свободи совісті протягом 30 календарних днів розглядає заяву та додані до неї документи, перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства. Зокрема достовірність відомостей перевіряється в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Під час розгляду заяви та доданих до неї документів ДЕСС має право взаємодіяти із СБУ, МВС, Держприкордонслужбою, Національною поліцією, Мін’юстом, органами місцевого самоврядування, допоміжними органами і службами, утвореними президентом України, шляхом отримання інформації, документів, витягів із публічних електронних реєстрів.
Нагадаємо, повноцінна реалізація закону, який в народі назвали «Про заборону УПЦ МП», відбудеться зовсім скоро. Наразі на перевірці у Мінфіні перебуває останній акт.
Раніше парафіяни Свято-Василівського храму УПЦ МП села Підзахаричі, що у Чернівецькій області, звернулися до уряду США, зокрема до віцепрезидента Джей Ді Венса.
Як повідомлялося, представники Московської церкви в Україні подали заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення через зйомки кулінарного шоу в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.
До слова, у 2024 році стало відомо про появу майже 100 парафій УПЦ МП за кордоном. Ректор Відкритого Православного університету Георгій Коваленко вважає це небезпечною тенденцією.
Читайте також:
- Георгій Коваленко: УПЦ МП створила за кордоном сотню парафій. Час перевірити, чи несуть вони загрозу нацбезпеці