Світ Рідкоземельні метали в обмін на допомогу США: Трамп пропонує Україні нову угоду
За словами Дональда Трампа, угода з Україною передбачає обмін допомоги Штатів на цінні ресурси. Рідкоземельні метали знадобляться для виробництва смартфонів, акумуляторів, лазерів та іншої точної техніки.
Related video
Президент США Дональд Трамп хоче, щоб Україна давала Штатам рідкоземельні метали. Про це він сказав на пресконференції в Білому домі, заявив, що Україна готова це зробити.
"Ми говоримо Україні, що у них є цінні рідкоземельні метали, я хочу, щоб Україна дала нам рідкоземельні метали", — цитує Трампа агентство AFP.
"Радіо Свобода" уточнює, що Трамп висунув вимогу щодо рідкоземельних металів в обмін на допомогу від Сполучених Штатів.
"Ми прагнемо укласти угоду з Україною, де вони забезпечуватимуть те, що ми їм даємо, своїми рідкісними металами та іншими речами", — заявив Трамп.
Мінерали знадобляться американським промисловцям для виробництва смартфонів, акумуляторів, лазерів та іншої сучасної техніки.
Крім цього, президент США розповів про досягнення "великого прогресу" в питанні мирного врегулювання великої війни в Україні.
"Подивимося, що буде. Але великого прогресу було досягнуто. Ми повинні зупинити цю безглузду війну", — підсумував він.
Рідкоземельні метали — що це?
Рідкоземельними металами вважають групу з 17 хімічних елементів, до якої входять скандій, ітрій і 15 металів лантаноїдів: лантан, церій, церій, празеодим, неодим, прометій, самарій, європій, гадоліній, тербій, диспрозій, гольмій, ербій, тулій, іттербій і лютецій.
Усі ці метали мають сріблясто-білий колір і подібні хімічні властивості. Рідкоземельні елементи використовують у радіоелектроніці, приладобудуванні, атомній техніці, машинобудуванні, хімічній промисловості та в інших подібних галузях.
Нагадаємо, Китай є головним на світовому ринку видобувачем рідкоземельних металів. Крім цього, запаси таких ресурсів є в Бразилії, Росії, Індії, Австралії, США та Гренландії.
Пентагон надавав компанії Rare Resource Recycling Inc. 5,1 млн доларів на реалізацію проєкту з видобутку рідкоземельних металів із відходів. Компанія хотіла видобувати чотири елементи для магнітів NdFeB.