24.2 C
Kyiv
Середа, 17 Липня, 2024

ЗМІ: Спецслужби США мали дані щодо планів Ірану вбити Трампа

США отримали розвідувальну інформацію про плани Ірану...

У Польщі зросла кількість людей, які негативно ставляться до біженців з України

СвітУ Польщі зросла кількість людей, які негативно ставляться до біженців з України

У Польщі збільшилася кількість людей, які негативно ставляться до українських біженців. Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Повідомляється, що зменшення прихильності до українців поширилося на всі сфери життя, навіть на надання притулку в Польщі. Також прихильність поляків знизилася і до мігрантів. Примітно, що на тлі цього можливість ходити до школи для українських дітей підтримують 82% поляків.

При цьому поляки виступають проти української навчальної програми в школах. На запитання щодо навчальної програми, яку мають вивчати діти біженців з України, половина респондентів заявила, що польську, тоді як 40% виступають за нову – на основі домовленостей між Польщею та Україною.

Результати також свідчать, що в Польщі знизилася кількість людей, які переконані в необхідності надання допомоги Україні. Так, 31% опитаних вважають, що Польща має обов’язково допомогти Україні (у січні 2023 року так вважали 62% поляків), а “скоріше допомогти” – 43%. Група тих, хто виступає проти допомоги, зросла до 19%.

Крім того, 72% респондентів вважають, що, незважаючи на війну з Росією, Польща повинна насамперед дбати про власні інтереси (протилежної думки дотримуються загалом 15%) – це стосується, здебільшого, експорту продовольства.

Наразі лише 17% поляків згодні прийняти біженців з України з можливістю поселення (понад рік тому так вважали 37%). 61% хочуть, щоб вони повернулися додому після війни, 23% вважають, що вони можуть залишитися в країні.

За даними опитування, більшість поляків (95%) вважають, що виплати допомоги українцям мають бути зменшені і не хочуть передавати допомогу українським дітям (62%). З 2025 року ця допомога виплачуватиметься тільки дітям, які відвідують польську школу.

Copy Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Останні новини