20.4 C
Kyiv
Неділя, 20 Липня, 2025

Військові, які добровільно здалися в полон, не отримають виплати: нові роз’яснення Міноборони

СвітВійськові, які добровільно здалися в полон, не отримають виплати: нові роз'яснення Міноборони

Воєнний фокус Російсько-українська війна Військові, які добровільно здалися в полон, не отримають виплати: нові роз'яснення Міноборони

полонені ЗСУ
Ілюстративне фото | Фото: Міноборони України

Військовослужбовцям, які потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти, гарантовано нарахування щомісячного грошового забезпечення в повному обсязі. Однак виплати не передбачені тим, хто добровільно здався в полон, самовільно залишив військову частину або дезертирував.

Related video

Нарахування здійснюються відповідно до грошового забезпечення за останньою займаною посадою військовослужбовця та зберігаються на весь період перебування в полоні. Про це розповіла підполковник Оксана Лєконцева, старший офіцер відділу грошового забезпечення Департаменту соціального захисту Міністерства оборони України.

Виняток становлять випадки добровільної здачі в полон. У таких ситуаціях виплати припиняються після проведення відповідного розслідування.

"Якщо такі обставини виявлено, нарахування грошового забезпечення припиняється. Підтверджується це проведеним розслідуванням", — пояснила Лєконцева.

Військовослужбовець має право заздалегідь скласти розпорядження про те, кому і в яких частках передавати право на отримання його грошового забезпечення. Таке розпорядження складається в довільній формі і може бути засвідчене підписом командира частини або нотаріально. У разі відсутності розпорядження застосовується встановлена законодавством черговість виплат.

Якщо такого розпорядження немає, то виплати можуть отримати:

  • дружина/чоловік
  • неповнолітні діти
  • діти з інвалідністю з дитинства незалежно від віку
  • батьки, які не позбавлені батьківських прав.

У разі відсутності особистого розпорядження від вищевказаних осіб законним представником можуть бути:

  • повнолітні діти
  • рідні брати/сестри.

Таким чином, держава гарантує фінансову підтримку не тільки самому військовослужбовцю, а й його сім'ї — навіть за умов полону або невизначеного статусу.

Хто не отримає виплати

Виплати грошового забезпечення не передбачено:

  • особам, засудженим за державну зраду, колабораціоністську діяльність, пособництво державі-агресору
  • громадянам Російської Федерації або республіки Білорусь, а також особам, які постійно проживають на території цих країн.

Які документи й куди подавати

Для оформлення виплати необхідно подати пакет документів до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) — незалежно від місця реєстрації.

Пакет документів:

  1. Заява з реквізитами банку та номером рахунку IBAN.
  2. Копія паспорта заявника (або документа, що посвідчує особу).
  3. Копія ІПН (РНОКПП).
  4. Копії документів, що підтверджують родинні зв'язки: свідоцтво про шлюб (для подружжя), свідоцтво про народження (для дітей або батьків), рішення суду (якщо необхідне відновлення батьківських прав).
  5. Документи, що підтверджують особливі обставини:
  • встановлення опіки/усиновлення,
  • встановлення інвалідності у дитини.

Раніше повідомлялося, що в ЗСУ командир військової частини має право відмовити у виплатах сім'ї загиблого або зниклого безвісти військовослужбовця за чотирма ключовими підставами.

Останні новини